Vybavujeme auto

K autu, které chcete používat také jinak, než na pouhé popojíždění, je vhodné pořídit také některé příslušenství, s kterým budete moct své auto využívat více a účelněji, než doposud.

 

I z menšího vozu se dají s pomocí příslušenství, jako jsou střešní nosiče, udělat tahoun, který zvládne odvézt cokoli. Ke střešním nosičům se dá připevnit nejenom sportovní vybavení, jako jsou kola, nebo lyže, ale také s pomocí správného vybavení, můžete na střeše převážet třeba velkou matraci na dvoulůžko, pokud se zrovna stěhujete nebo jste koupili novou, můžete na střeše přepravit menší skříň, žebřík, nebo dokonce kajak, pokud třeba jezdíte na vodu. Je samozřejmě jasné, že byste asi neměli používat pro uchycení jen tak nějaké provazy, které najdete doma, ale vhodnější je specifické vybavení, jako jsou například nosiče na lyže, které pomáhají udržet vaši sportovní výbavu na místě. To stejné platí také pro kola. Bez speciálních nosičů kol na střechu svoje cyklistické dopravní prostředky nedávejte. Kola se se správným vybavením na střeše přitom přepravují velice snadno.

 

Typy střešních nosičů

 

Na střechu si můžete připevnit vlastně dva typy nosičů. Tím prvním jsou klasické nosiče na hagusy – neboli podélníky. Většinou jsou jimi vybavena dlouhá auta, kombíky. I bez nich ovšem můžete na střechu pořídit nosič, stačí si zvolit typ, který se uchycuje do střešní drážky po okrajích. Někteří sice vyjadřují své obavy z případného poškození svrchní vrstvy a laku a tím pádem postupného korodování střechy, ale při patrné manipulaci by k ničemu takovému dojít nemělo. Zajímavým řešením pak mohou být magnetické nosiče, které se prodávají zejména na zimní výbavu – lyže a snowboardy. Není tedy potřeba žádný střešní nosič jako nástavba, na kterou se teprve něco dokoupí. Tyto magnetické nosiče fungují jednoduše na silný magnet, který se na střechu položí. Do nástavců se pak uchytí lyže nebo prkna.

Comments are closed.