Nosiče: dobrá pomůcka

Auto jako dopravní prostředek občas potřebujete používat k přepravě jiných věcí než jen osob. Můžete s ním chtít vyrazit na dovolenou, na výlet, za sportem. Je časté, že se celá rodina nebo parta přátel sbalí a vyrazí na hory nebo za cyklistikou. Před koupí takového příslušenství je ale potřeba se dobře rozmýšlet a zjistit si veškeré potřebné informace. Nejsou totiž všechny nosiče stejně kvalitní. Sledovat je potřeba především bezpečnost nosiče, zda udrží vše na svém místě, nehledě na to, jakým způsobem se budete na silnici pohybovat, a dále také snadnost používání.

Platí to dvojnásobně u nosičů kol, které musejí udržet nemalou zátěž. V případě nosičů kol na střechu je zátěž navíc rozvržena poměrně na vysokou páku. Pokud by totiž některé kolo ze střešního nosiče spadlo, mohlo by zásadním způsobem ohrozit provoz. U nosičů kol na tažné zařízení je zase potřeba dbát na pevné uchycení kol z toho důvodu, že kdyby se prudce zabrzdilo, kola by mohla prorazit zadní sklo. Takové opravy pak vůbec nejsou levné.

Mezi nosiči na kola je také poměrná novinka, i když i ta už se pomalu zažívá, jsou to nosiče kol na zadní dveře. Jedná se o alternativu pro všechny hatchbacky nebo kombíky se správně tvarovanou zadní částí auta, která umožňuje uchycení nosiče přímo na zadní dveře. Není tedy potřeba ani tažné zařízení ani střešní nosič. Předností je také to, že není nutné přidělávat další poznávací značku nebo jakkoli upravovat elektroinstalaci, protože kola jsou vzadu výše, takže nezakrývají zadní světla jako nosiče na tažném zařízení. Přesto zatím nejsou tak rozšířené. Ověřená klasika je ověřená klasika.

Comments are closed.