Kde sjednat povinné ručení

Povinné rušení

Pojištění povinného ručení je možno sjednat pouze u pojišťoven, které mají právo tento druh pojištění v České republice sjednávat a provozovat. Každá pojišťovna, jenž nabízí tuto službu, má jiné podmínky, za kterých se toto povinné pojištění sjednává. Různé pojišťovací ústavy nabízí povinné ručení v jiné cenové hladině a také nabízí odlišné výhody, které k pojištění zdarma nabízí. Jedná se o připojištění asistenčních služeb, úrazové pojištění, zahraniční připojištění apod. Při výběru pojištění je tedy vhodné porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven, ale i nabídky výhod a bonusů, které tyto ústavy nabízejí. Je třeba zohlednit také to, kolik vozidel pojištěný vlastní (automobil, motocykl, malotraktor apod.), neboť i tento fakt ovlivní nabídku sjednání povinného ručení.
Nejlevnější povinné ručení
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že nejlevnější povinné ručení tedy nemusí být pro pojištěnce za každou cenu to nejvýhodnější. Proto bychom vám chtěli dát několik obecných rad jak si zajistit co nejlevnější povinné ručení. Chcete-li ušetřit, vytvořte si jednoduché porovnání. V dnešní době je toto možné provést automaticky on-line a nezabere vám více než pár minut. Musíte si však uvědomit, že každý z nás řidičů je jiný, a že na trhu ČR působí v této oblasti více jak desítka pojišťoven, které pojištění odpovědnosti z provozu vozidel nabízí. Přiznejme si, že ne každá nabídka je opravdu výhodná pro pojištěnce. Proto není snadné si vybrat tu nejlepší pojišťovnu pro nás.
Povinné ručení – kalkulačka
Nejméně pracnou cestou, jak si porovnat nabízené produkty, je on-line porovnání povinného ručení na internetových stránkách. Tento způsob vás nezdrží, zabere vám pouze pár minut času a je možno ihned zjistit, zdali za pojištění odpovědnosti vozidla neplatíte více, než musíte. Srovnání jednotlivých nabídek na jednom místě nám může ihned ukázat, kterými nabídkami se přednostně zabývat, jelikož klient okamžitě vidí rozdíly, které jsou jinak skryté v interních „tajuplných tabulkách“ pojišťoven.

Comments are closed.