Jedeme autem na hory

Patříte mezi nadšené sportovce, kteří každou zimní sezonu vyrážejí na hory sjíždět svahy nebo běžecké stopy? Nepatříte, ale chtěli byste? Pak si připravte auto, protože jezdit na hory nepřipraveny se nevyplácí.

Základem všeho by mělo být dobré vybavení, což znamená střešní nosiče Thule, bytelné sněhové řetězy a hráblo na odhazování sněhu s sebou. Proč zmiňujeme zrovna Thule? Protože se jedná o severskou značku, takže u výbavy na hory vědí, co dělají.

Bez střešního nosiče byste museli cpát lyžařskou výbavu do auta, což bez sklopených sedaček nejde, čímž se ochudíte o místa na sezení a nemůžete jet ve více lidech. Nehledě na to, že až pojedete zpátky, budete mít lyže a prkna celá od sněhu, který vám postupně začne vevnitř auta tát a dělat svinčík.

Jednoznačně si proto pořiďte nosič na střechu, jestli ho ještě nemáte. Na něj budete potřebovat namontovat nosič na lyže Thule. Tyhle nosiče lyží pojmou různé množství, o tří do šesti párů lyží, na množství snowboardových prken se raději podívejte u prodejce. Provedení je dostupné buď v plastu nebo hliníku, který je odolnější. Jak je asi jasné, lyže nebo prkna, která do nosiče na střechu upevníte, budete cestou vystavovat vlivům počasí, větru, sněhu, dešti nebo jejich kombinaci. Jestli tedy chcete svou poměrně drahou výbavu ochránit při cestě lépe, jsou k tomu určené střešní boxy Thule. Za ty si pochopitelně už připlatíte solidní částku, ale luxus je prostě luxus. Zase si ale můžete vybrat velikost a tvar, který potřebujete a možná, když bude menší, nebudete muset sáhnout tak hluboko do kapsy.

Comments are closed.