Jak zřídit skutečně nejlevnější povinné ručení?

 
Výpočet povinného ručení závisí na několika hlavních faktorech, které určují částku, kterou za něj zaplatíte. Jestli vám záleží na skutečně nejlevnějším povinném ručení a stále se ještě nemůžete rozhodnout, jakou značku auta koupíte, pak je tento článek přesně pro vás. Nejdřív si přečtěte všechny určující faktory a snad vám pomohou se rozhodnout. Faktory, které o částce rozhodují, jsou především:

  • druh vozidla
  • objem motoru
  • vaše řidičská minulost (rozhoduje o bonusech)

Druh vozidla znamená, jestli pojišťujete osobní automobil, nebo například motocykl či nákladní vozidlo. Pojistit můžete například i vozík. Ceny se samozřejmě liší druh od druhu, proto je důležité uvést, který z druhů vozidla vlastně chcete pojišťovat. Výše se totiž bude lišit především proto, že existují jiná rizika při jízdě na motocyklu a jízdě v nákladním automobilu se závěsnou vlečkou. Všechny tyto skutečnosti se projeví v ceně povinného ručení.
Chcete-li získat skutečně nejlevnější povinné ručení, rozmyslete si už nákup samotného automobilu. Důležitým faktorem je totiž objem motoru. Ten můžete ovlivnit jedině při nákupu nového vozu. Je dobré se nejdřív podívat na online výpočet povinného ručení a vybrat si pojišťovnu, která vám sedí nejvíc. Některé totiž upřednostňují vyšší a některé nižší objem motoru.
Jestli jste aktivní řidič už nějaký ten pátek, rozhodně si v paměti projděte svou řidičskou minulost. To je právě to, co bude mnohé pojišťovny při výpočtu zajímat. Jestliže jste spořádaný řidič, který má za sebou minimum zaviněných nehod, budete mít jistě nějaké bonusy v rámci povinného ručení. Jestliže se spíše řadíte do kategorie rizikových řidičů, můžete se pomalu připravit na nejhorší. Většina českých pojišťoven tuto skutečnost již bere v potaz a cenu povinného ručení vám to, že máte za sebou více zaviněných nehod, určitě navýší.

Comments are closed.